Турболізатори та екрани. Що це? Навіщо? Які переваги?


Турбулізатори та екрани виготовляються з металу і мають особливу форму, яка значною мірою уповільнює швидкість руху димових газів, що проходять крізь труби теплообмінника.

Турбулізатор (завихрювач) застосовується для збільшення часу контакту розпечених димових газів з металевою поверхнею теплообмінника. Таким чином, ефективність теплозабору значно зростає. А ККД котла підвищується.

Екрани, в свою чергу, виконують подібну функцію, інтенсифікуючи теплообмін і додатково захищають стінки теплообмінника від надмірного перегрівання.

Особлива конструкція турбулізатора та екрану влаштована таким чином, щоб розподіляти потоки газів до поверхні стінок теплообмінника. Працюючи в агресивному середовищі, конструкція цих елементів підлягає значному руйнівному впливу.

Рекомендується під час чищення теплообмінника перевіряти знос цих деталей і своєчасно проводити їх заміну. Також необхідна чистка поверхонь турбулизаторов і труб теплообмінника від сажі, яка в деякій мірі є теплоізолятором. Якщо труби теплообмінника і турбулізатори забруднені сажею, то ККД котла падає.

Турбулізатори (завихрювачі) виконують три основні функції:

  • уповільнюють швидкість потоку розжарених газів, збільшують час теплообміну
  • притискають потік розпечених газів до стінок теплообмінника
  • значно спрощують чищення теплообмінника котла