Скільки пелети потрібно, щоб опалити будинок?

Поряд з іншими видами твердого палива все більшої популярності для обігріву приватних будинків знаходять пресовані гранули з різних відходів. Оскільки, на цей вид палива неухильно зростає попит, то паралельно розширюється і виробництво пелет. Ті ж, хто ще не встиг встановити в своїх оселях нове опалювальне обладнання і роздумують про вибір енергоносія, жваво цікавляться, яка кількість пелет потрібна для опалення будинку. Висвітлити це питання і покликана дана стаття.

Як розрахувати витрати пелети?

З огляду на той факт, що паливо поставляється насипом або фасованим в мішках, провести розрахунок витрати пелет на 1 кВт або на 1 м2 в принципі нескладно. Не потрібно переводити одиниці виміру в об'єм, оскільки паливо зазвичай рахують в кілограмах, а теплота згоряння палива теж вимірюється в кВт на 1 кг ваги.

Гранули хорошої якості володіють чудовою теплотворною здатністю, від спалювання 1 кг подібного палива виділяється майже 5 кВт теплової енергії. Відповідно, щоб отримати 1 кВт тепла, потрібно спалити близько 200 грам пелет. Середньостатистичну витрату гранул на одиницю площі неважко визначити виходячи з того, що на обігрів кожного 1 м2 площі потрібно 100 Вт енергії. Важлива одна умова: висота стель повинна знаходитися в межах 2.8-3 м. 100 Вт тепла вийде з 20 грам гранул, здавалося б, проста арифметика.

Але не все так просто, як здається на перший погляд. Представлені вище цифри коректні, якщо пелетний котел має абсолютну ефективність - 100% ККД, а такого не буває в реальному житті. Насправді ККД пелетних котлів хоч і вище, ніж у традиційних твердопаливних котлів, але все ж становить лише близько 90%. Це означає, що після згоряння 1 кг гранул в топці агрегату буде отримано не 5 кВт енергії, а 5 х 0.90 = 4.5 кВт. І навпаки, для виділення 1 кВт теплоти в пелетних котлах витрачається 1 / 4.5 = 0.222 кг або 222 грам палива. Це перший нюанс.

Другий нюанс полягає в тому, що 100 Вт тепла на 1 м2 приміщення потрібно в тому випадку, коли температура навколишнього середовища найнижча, що тримається протягом 5 днів. В середньому ж за опалювальний сезон витрати теплової енергії вдвічі менші. А це означає, що питома тепловіддача на одиницю площі становить лише 50 Вт. Визначати витрата пелет за 1 годину відносно 1 м2 буде некоректно, цифра вийде маленька і незручна. Правильніше буде розрахувати вагу пелет, яку необхідно спалити за добу.

Оскільки Ват - це одиниця потужності, віднесена до 1 години, то за добу на кожен квадрат приміщення знадобиться 50 Вт х 24 години = 1200 Вт або 1.2 кВт. Для цієї мети на добу необхідно спалити таку кількість пелети:

  • 1.2 кВт / 4.5 кВт/кг = 0.27 кг або 270 грам.

Знаючи питому витрату палива, нарешті можемо отримати корисні для фінансових обчислень величини, наприклад, середню витрату пелети за добу та за місяць в будинку площею 100 м2:

  • на добу - 0.27 х 100 = 27 кг;
  • в місяць - 28 х 30 = 810 кг.

Виходить, що в місяць на опалення 1 м2 будівлі йде 8.1 кг палива. У той же час, за відгуками наших Клієнтів, на обігрів добре утепленого будинку 100 м2, що знаходиться в середній смузі, йде близько 550 кг пеллет, що в перерахунку на квадратуру виходить 5.5 кг / м2. Це означає, що наведена витрата пелет в розмірі 810 кг за місяць при квадратурі будівлі 100 м2 розрахована із запасом або на погано утеплений будинок.

Підраховуючи вартість пелет для опалення, слід врахувати деякі додаткові витрати. Сюди входять доставка палива і плата за електроенергію, яка використовується функціональними елементами котла. Це двигуни шнека і вентилятора, електричний контролер. За підсумком електрична потужність всіх цих вузлів може досягати 500 Вт, що істотно при розрахунку витрат.