Пелетні котли чи котли під еко-горошок

На ринку опалення існує багато типів опалювальних приладів, завданням яких є забезпечення тепла в приміщенні. Котли на твердому паливі дуже популярні. Ці пристрої характеризуються високою ефективністю при збереженні належної автоматизації та прості в обслуговуванні. У домашнього користувача часто виникає дилема, який тип котла вибрати: котел для пелет чи еко-горошок? Важливо добре ознайомитись з перевагами та недоліками цих пристроїв та адаптувати вибір до потреб будівлі та ваших уподобань.

Пелети - це екологічне паливо. Перша суттєва перевага пелет - мала кількість золи, що утворюється при їх згоранні (максимум 1% від маси згорілого палива). Зола з гранул, завдяки органічному походженню, може використовуватися як добриво. Спалювання пелет у котлах - це мінімізація забруднення та висока теплова ефективність. Важливу роль у процесі горіння відіграє автоматична подача палива. Гранули не утворюють пилу при наповненні котла, а згоряння палива виробляє дуже низьку концентрацію СО2. Вибираючи котел, добре враховувати наявність палива. Пелети - це паливо, яке ви можете придбати в будь-яку пору року.

Вугілля еко-горошку більш ефективне (має вищий ККД), але воно має і свої недоліки. Це паливо виробляє золу на рівні 10%, яку необхідно переробити. Вугілля еко-гороху є більш екологічним ніж звичайне вугілля. Сучасна технологія та суворі стандарти вимагають, щоб вироблені котли були безпечними для навколишнього середовища та зменшували викид токсичних газів в атмосферу. Перевагою еко-горошку є дуже хороша доступність і той факт, що це висококалорійне паливо і на одному завантаженні котел пропрацює довше.